Adıyaman İl Müftü Yardımcısı: Yaz Kur-an kursları bitti diye eğitim bitmeyecektir


Adıyaman İl Müftü Yardımcısı Murat Mirzaoğlu yaklaşık iki ay süren yaz Kur'an kurslarının kapanış programında çocukların manevi eğitimden geçtiğini dile getirdi.

post

 Eğitim    19.08.2021 17:34:40    Bu İçerik 77 kez görüntülendi.


​CEMİL ÖZDAŞ
Mirzaoğlu, başta Kur'an-ı Kerim olmak üzere, Siyer-i Nebi ve Temel Dini Bilgiler eğitimlerini alan öğrencilerin sadece yaz aylarında değil, yılın her gününde eğitimleri devam ettirmesi gerektiğini belirtti.

Kapanış programında konuşan Mirzaoğlu, "Bugün bütün Türkiye'de olduğu gibi Kur-an kurslarımızı kapatma etkinliği yapıyoruz. Adıyaman ilimizde 310 kursumuzda 6 bin 510 öğrenciyi bugün mezun ettik. Allah'a şükür bu çocuklarımıza iki aylık bir süreç içerisinde başta Kur-an'ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer-i Nebi'yi öğrendiler. Hocalarımız öğrencilerimizi yetiştirmek için büyük bir gayret içerisinde bulundular. Biz gerek müftülük olarak camilerimizde imamlarımızın denetiminde devam edeceğiz. Yaz bittikten sonra evde de bu bilgilerini velileri tarafından gözetilerek pekiştirecek programlar yapmaları gerekiyor. Bütün hocalarımız camilerimizde ve Kur'an kurslarımızda hazır bekleyeceklerdir, vatandaşlarımızdan isteyen olursa hocalarımız bu bilgileri onlara verecektir." dedi. (İLKHA)
 

ADIYAMAN, KUR'AN KURSU, KPANIŞ PROGRAMI,MURAT MİRZAOĞLU