HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül vefat etti


Covid-19 salgın sürecinde çok acılar yaşandı. Salgın, birçok değerli insanın aramızdan ayrılmasına neden oldu. Bu anlamda bir acı haber de Bitlis'ten geldi.

post

 Kültür ve Yaşam    05.08.2021 11:52:11    Bu İçerik 2771 kez görüntülendi.


HÜDA PAR Bitlis İl Başkanı Celal Gül, 24 Temmuz'da Covid-19 salgını teşhisiyle Bitlis Tatvan Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı. Sağlık durumunun ağırlaşması üzerine 29 Temmuz'da entübe edilen Gül, tüm müdahalelere rağmen 4 Ağustos Çarşamba akşamı vefat etti.

Celal Gül kimdir?

1960 yılında Bitlis merkezde dünyaya gelen Celal Gül, HÜDA PAR'ın Bitlis kurucu il başkanlığını yaptı. Gül, 2 Şubat 2015'te yapılan HÜDA PAR Bitlis 1'inci Olağan Kongresi'nde il başkanlığına seçildi. Hâlihazırda il başkanlığı görevini yürüten Gül, mütevazı karakteri, alçak gönüllüğü ve misafirperverliği ile tanınıyordu.

İslami karakteri ile örnek bir dava adamı olan Gül; doğru, ilkeli, dürüst hayatıyla da örnek bir siyasetçi olmuştu. HÜDA PAR çatısı altında yaptığı çalışmalarla Bitlis halkının sorunlarıyla ilgilenmiş, bu sorunların giderilmesi için yoğun çaba göstermişti.

Gül, 27. dönem milletvekilliği seçimlerinde HÜDA PAR'ın Bitlis adayı olmuştu. Evli 4 çocuk babası olan Celal Gül, 61 yaşında dünya hayatına gözlerini yumdu.

İlke Haber Ajansı olarak Celal Hoca'ya Allah'tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. (İLKHA)
 

bitlis,celal gül,dua vefat,hüda par