Adıyaman Belediye Başkanı 21 Milyon Euro’luk hibenin imza törenine katıldı


​Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman şehir merkezinin şebeke içme suyu hattını baştan sona yenileyecek olan FRIT Projesi için Ankara’da düzenlenen imza törenine katıldı.

post

 Ekonomi    09.07.2021 17:22:48    Bu İçerik 331 kez görüntülendi.

07.10.22

 Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, ülke genelinde 20 milyon vatandaşı ilgilendiren ve toplam yatırımın 5 milyar 800 milyon TL tutarında olduğu, Adıyaman’a da 21 milyon Euro’luk hibe desteğinin sağlanacağı projenin imza törenine katılmak için Ankara’ya gitti.

ATO Congresium’da gerçekleşen Avrupa Birliği (AB)’nin Türkiye’deki Sığınmacılar İçin Mali Yardım Programı kapsamındaki İlbank ve Yerel Yönetimler Alt Finansman Anlaşması’nın imza törenine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile 15 belediyenin yöneticileri katılım sağladı.

İki yılda tamamlanacak projelerin İmza törenini ardından duygularını ifade eden Kılınç ise emeği geçenlere teşekkür ederek, “Yapılan anlaşma sonucunda Adıyaman merkez ilçede yenilenmesi planlanan 616 kilometrelik mevcut içme suyu hattı ile yapılması planlanan 10 bin metreküplük yeni içme suyu deposu projesi için imzalar atıldı. Yaklaşık 21 milyon Euro’luk bir hibe ile 12 milyon Euro’luk kredi fonu desteğinin sağlanacağı anlaşmanın ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. (İLKHA)

ADIYAMAN BELDİYESİ,SU,PROJE