Adıyaman'da 3 günde 8 hane karantinaya alındı


​​​​​Adıyaman İl Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 kaynaklı 8 evin karantinaya alındığını duyurdu.

post

 Sağlık    17.06.2021 21:25:31    Bu İçerik 397 kez görüntülendi.

07.10.22

 


 
 

​​​Tüm toplumu etkisi altına alan ve olumsuz yönde etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle Adıyaman'da Haziran ayı içerisinde 64 hane karantinaya alındı.

Adıyaman'ın bazı ilçelerinde sıfırlanan vaka sayısı il merkezinde de bitme noktasına kadar düşüş göstererek ciddi oranda azaldı.

Adıyaman'daki vaka sayılarıyla  ilgili açıklamada bulunan Valilik, salgının görüldüğü andan itibaren virüsün toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararının uygulamaya geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, gerekli hassasiyeti göstermeyen ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezasının uygulanacağı kaydedildi.

Açıklamanın devamında, Coronavirus nedeniyle 8 hanenin daha karantinaya alındığı ve karantinaya alınan evlerin adreslerine valiliğin internet sitesinden ulaşılabileceği ifade edildi. (İLKHA)

 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Adıyaman Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

karantina,vaka sayısı,covid-19