Adıyaman'da aranan şahıslar ve göçmen kaçakçılığı uygulaması gerçekleştirildi


​Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü tarafından göçmen şahıslara yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda 117 şahıs sorgulandı.

post

 Kültür ve Yaşam    13.06.2021 21:03:35    Bu İçerik 199 kez görüntülendi.

07.10.22

 


 


Konuyla ilgili Valilikten yapılan açıklamada, "Kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında aranan şahısların yakalanması, ulusal ve uluslararası güvenliğin sağlanması amacıyla yasadışı göçmen kaçakçılığı ile ilgili mücadele edilmesi amacıyla 12.06.2021 günü Türkiye genelinde ve ilimizde eş zamanlı olarak ilimiz genelinde 33 ekip ve 87 personelin katılımıyla yapılan uygulama yapıldı." denildi.

Yapılan uygulamalar hakkında verilen bilgide, "6136 SKM ve Silahla Tehdit suçlarından 3 yıl, 4 ay hapis cezası bulunan 1 şahıs, silahla tehdit suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası bulunan 1 şahıs, mala zarar verme suçundan 3 ay hapis cezası bulunan 1 şahıs, suç eşyasının satın alınması suçundan 1 ay 20 gün hapis cezası bulunan 1 şahıs, işyeri dokunulmazlığını ihlal etme suçundan aranan 1 şahıs, basit yaralama suçundan aranan 4 şahıs, karşılıksız çek verme suçundan aranan 1 şahıs, alkol veya uyuşturucu maddenin etkisi altındayken araç kullanma suçundan aranan 1 şahıs, trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan aranan 1 şahıs, imar kirliliğine neden olma suçundan aranan (1) şahıs, uyuşturucu madde kullanmak suçundan aranan 1 şahıs olmak üzere toplamda 14 aranan şahıs yakalanmıştır. Göçmen kaçakçılığı uygulaması kapsamında ise 83 yabancı uyruklu, 34 Türkiye vatandaşı, olmak üzere toplam 117 şahıs sorgulanmış olup herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmamıştır." ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Adıyaman Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

ARANAN ŞAHISLAR,YABANCI UYRUKLU VATANDAŞLAR,GÖÇMEN