Adıyaman'da 66 yerleşim yeri karantinaya alındı


​​​​​​​​​​​​​​​​Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Covid-19 nedeniyle 66 hanenin 10 gün süreyle karantinaya alındığını bildirdi.

post

 Sağlık    24.03.2021 19:56:00    Bu İçerik 1521 kez görüntülendi.

07.10.22

 


CEMİL ÖZDAŞ

​​​​​Adıyaman'da Coronavirus (Covid-19) testi pozitif çıkan vatandaşların sayısında yeniden artış yaşanmaya başlarken karantinaya alınan hane sayısı da atmaya başladı. Testi pozitif çıkan vatandaşların karantinaya alınması nedeniyle 66 hanenin karantinaya alındığı belirtildi.

Çok riskli bölgede yere alan Adıyaman'la ilgili açıklamada bulunan Valilik, salgının görüldüğü andan itibaren virüsün toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararının uygulamaya geçirildiği belirtildi.

Açıklamada, gerekli hassasiyeti göstermeyen ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezasının uygulanacağı kaydedildi.

Açıklamanın devamında, Coronavirus nedeniyle hanenin daha karantinaya alındığı ve karantinaya alınan evlerin adreslerine valiliğin internet sitesinden ulaşılabileceği ifade edildi. (İLKHA)

Adıyaman'da 66 yerleşim yeri karantinaya alındı