Bulvardaki ikinci köprülü kavşak yeni hükümet binası geçişine yapılmalı


Adıyaman trafiğinin rahatlatılması için Altınşehir Köprülü Kavşağının yeterli olmadığını belirten Adıyaman Kent Konseyi Başkanı Sinan Temel, "Şehrimizin müzminleşmiş devasa sorunlarından biri olan trafik sorunu konusunda yapılması gereken daha çok şeyler olduğuna inanıyoruz." dedi.

post

 Adıyaman    25.01.2021 11:53:29    Bu İçerik 1378 kez görüntülendi.

07.10.22

 


Temel yaptığı açıklamada, "Şehrimizin batı girişine yapılan ve kısa zaman önce hizmete açılan Altınşehir Üniversite Köprülü Kavşağının resmi açılışı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’nun katılmasıyla geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleşti. Şehrin bu güzergâhındaki trafiği oldukça rahatlatan kavşaktan dolayı emeği ve katkısı geçen başta Sayın Valimiz, AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin olmak üzere herkese müteşekkiriz. Adıyaman’ımıza yapılan ve yapılacak olan her türlü yararlı ve güzel işlerde yanlarında olduğumuzu bu vesile ile ifade edelim." şeklinde konuştu.

 Temle açıklananın devamında, "Ayrıca medyada yer aldığına göre 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin kavşağına da benzer kavşak yapılacakmış. Bizim de çok önceden beri gündeme ve dile getirdiğimiz bu kavşak haberi bizleri memnun etmiştir. Tez zamanda hayata geçmesini ümit ediyoruz. Şehrimizin müzminleşmiş devasa sorunlarından biri olan trafik sorunu konusunda yapılması gereken daha çok şeyler olduğuna inanıyoruz. Altınşehir Köprülü Kavşağı o güzergâhın trafiğini rahatlatan bir yatırım olmakla birlikte bulvar boyunca yapılacak başka kavşaklarla daha bir anlam kazanacağını yine daha önce dile getirmiştik. Çünkü bu kavşak tek başına şehrin trafiğini rahatlatmaktan çok uzaktır. Altınşehir Kavşağında olduğu gibi Yeni Hükümet Konağı ve 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşaklarında transit geçiş, diğerlerinde ciddi kavşak düzenlemeleri ile şehrin trafiği önemli oranda rahatlayacaktır.Bunların en acil olanı yeni hükümet konağının bulunduğu alandır. Özellikle Yeni Hükümet Konağının yapılmasıyla tamamen çözülmez hale gelen bu güzergâhtaki trafiğin rahatlaması için alanın özelliğine göre bir köprülü geçit ya da kavşağın yapılması acil bir ihtiyaçtır. Burada yapılan günübirlik denebilecek iyileştirmeler yaşanan sorunları kökten çözmekten uzaktır. Yetkililerimizin bu konuyu acil olarak gündemlerine alarak çözüme ulaştırmaları şehrin ve bu bölgenin trafiğini rahatlatmak adına çok önemlidir. Diğer yandan şehrin kuzey ve güney hattında çevre yolu yapılması aynı bağlamda ele alınmalıdır. Bu konuda girişimlerde bulunulduğunu biliyoruz. Birbirinin bütünleyen, tamamlayan bu yolların gerçekleştirilerek hizmete açılması şehrimiz için elzem bir ihtiyaçtır." İfadelerini kullandı.

Temel son olarak, "Adıyaman Kent Konseyi olarak, şehrin trafiğini rahatlatması, transit geçişlerin kolaylaştırılması ve halkımızın daha kaliteli bir yaşam standardına ulaşması açısından, Yeni Hükümet Konağı Kavşağı başta olmak üzere, yukarıda bahsettiğimiz yol ve çalışmaların bir an önce gerçekleştirilerek hizmete girmesini önemli görmekteyiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi. (Cemil ÖZDAŞ)

 

adıyaman,kent konseyi,köprülü kavşak,sinan temel