İngiltere'den gelen 68 kişi yurtlara yerleştirildi


İzmir Valiliği, son 10 günde İngiltere'den gelen 68 kişinin "SARS- CoV- 2" virüsü nedeniyle karantinaya alındığını belirtti.

post

 Adıyaman    07.01.2021 10:49:57    Bu İçerik 1501 kez görüntülendi.


Coronavirus'un mutasyona uğramış hali olan SARS- CoV- 2 virüsünün Türkiye'ye giriş yapan kişilerde de tespit edilmesinin ardından, İzmir Valiliği tarafından yeni tedbirler alındı.

İngiltere'den Türkiye'ye yapılacak tüm uçuşların durdurulduğu hatırlatılan Valilik açıklamasında, 1 Mart'a kadar tüm sınır kapılarından ülkeye giriş yapan kişilerden son 72 saat içerisinde yapılmış negatif SARS- CoV- 2 PCR testi sonucu istenmesine karar verildiği ifade edildi.

Açıklamada, son 10 gün içerisinde İngiltere'de bulunan kişilerin ülkeye giriş yaptığının tespit edilmesi halinde, bu kişilerin belirlenen noktalarda 14 gün boyunca karantinada tutulacakları bildirildi.

Şu ana kadar İngiltere'den geldikleri belirlenen 68 kişinin karantinada tutulduğu bildirilen açıklamada, yurtta bulunan 130 odanın dolması halinde ise Kredi Yurtlar Kurumu Buca Kız Yurdu'nun da karantina için konaklamaya açılacağı ifade edildi. (İLKHA)

https://ilkha.com/guncel/ingiltere-den-gelen-68-kisi-yurtlara-yerlestirildi-148443