KAYBEDENİ OLMAYAN YARIŞMA


Peygamber Sevdalıları Vakfının düzenlediği Siyer Yarışması'na katılan ve ilçelerinde dereceye giren ortaokul öğrencileri, bu yıl online yapılacak yarışma için herkesin başvurmasını istedi.

post

 Adıyaman    07.01.2021 09:26:39    Bu İçerik 1561 kez görüntülendi.


Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu Oku, O'nu Yaşa" temasıyla her yıl düzenlenen Siyer Yarışması'nda dereceye giren öğrenciler, bu yıl pandemi nedeniyle online yapılacak sınavı önemsediklerini belirtti.

Siyer Yarışması'nda bütün soruları doğru cevaplayan Hasan Acar "Siyer yarışmasına girdim ve peygamberimizin hayatını öğrendim. Peygamberimizin çektiği acıları öğrendim. Onu daha iyi anlamaya çalıştım. Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Bu sınavda ödül olarak bisiklet kazandım. Sınav bu sene online olacakmış." dedi.

"Herkesin Hazreti Muhammed'in hayatını öğrenmesini istiyoruz"

Bu yıl yarışmanın internet üzerinden yapılacak olmasının güzel bir uygulama olduğunu söyleyen Mustafa Dağdeviren "Geçen sene siyer yarışmasına girdik, sınav çok kolaydı. Hazreti Muhammed'in hayatını öğrendik. Herkesin Hazreti Muhammed'in hayatını öğrenmesini istiyoruz. İnternet üzerinden bu sene yarışma çok güzel olacak. Hem bu pandemi döneminde de sınavı kendi başımıza, pandemiden korunarak çözeriz." ifadelerini kullandı

Yarışma vesilesiyle İslam'ı daha iyi öğrenmeye çalıştıklarını dile getiren Sümeye Dağdeviren "Biz yarışmaya girdiğimizde peygamberimizin hayatını öğrendik. Müslüman olmanın gereklerini öğrendik. Yarışma bu sene internet üzerinden olacak. Bu yılki yarışmaya da gireceğim. Arkadaşlarımın da bu yıl yarışmaya girmesini tavsiye ediyorum." şeklinde konuştu.

Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkür eden Hatice Demir, "Peygamberimizin aile hayatını öğrendik. Peygamberimizin yanında Müslüman olan insanları öğrendik. Peygamberimizin yaşadığı zorlukları öğrendik.  Peygamber Sevdalıları Vakfı bu sene internet üzerinden yarışma yapacak, biz de bu sene sınava katılacağız." dedi.

Yarışmada derece yapan Dila Dağdeviren ise "Arkadaşlarımın bu yarışmaya girmelerini tavsiye ediyorum. Herkes siyer yarışmasına girsin peygamberimizin hayatını öğrensin. Bu sene internet üzerinden yapılacak olan Siyer Yarışması'nda yeniden yarışacağım." ifadelerini kullandı. (İLKHA)
https://ilkha.com/egitim/siyer-yarismasi-na-bu-yil-katilim-online-olacak-141326

SİYER,YARIŞMA,2021,KAYBENİ OLMAYAN YARIŞMA