Adıyaman

post

Adıyaman'da 274 ev daha karantinaya alındı

​​​Adıyaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar ile Coronavirus nedeniyle 274 ev daha karantinaya alınırken, eylül ayı içerisinde karantinaya alınan hane sayısı bin 661'e yükseldi. .

post

Muhtarlar sağlık çalışanlarına yönelik yapılan saldırıyı kınadı

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş ve dernek üyesi muhtarlar, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yaptıkları açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik şiddete "hayır" dedi..

post

Çocuğun aile ve okul ile ilişkileri dengeli bir şekilde ayarlanmalı

Uzman Psikolojik Danışman Abdülkerim Işık, yüz yüze eğitime başlayan ana okul ve birinci sınıf öğrencilerinin pandemi nedeniyle kaygı ve korku durumlarını arttıracak davranışlardan sakınılması gerektiğini belirtti..Güncel

post

"Önceliğimiz adalet ve liyakat olacaktır"

Adıyaman Üniversitesine Rektör olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Turgut, devir teslim töreninde önceliğinin adalet ve liyakat olacağını ifade etti..

post

"Yeni dersleri hangi branş öğretmenleri okutacak?"

Ders çizelgelerinin değiştirilmesinin öğretmen norm kadro hesabını doğrudan etkileyeceğini belirten Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, "Yeni dersleri hangi branş öğretmenleri okutacak?" diye sordu..

post

Sel sularını önlemek için set yapılacak

Her yağışta şehir merkezinde hayatı felç eden sel sularının yoğun yerleşim alanlarına ulaşmadan bertaraf edilmesi için seçim öncesi Kuzey Kuşaklama Kanalı Projesi hayata geçirilecek..