Adıyaman

post

Ana sınıfı çocuklarına Kur'an bilgisinin yanında değerler eğitimi de veriliyor

Adıyaman İl Müftülüğü tarafından il genelinde açılan 4-6 yaş Kur'an kurslarında eğitmen olarak görev yapan Elife Çetinkaya ana sınıflarında okuyan çocuklara değerler eğitimi konusunda ağırlıklı eğitim verdiklerini belirtti. .

post

Adıyamanlılar: Muharrem ayı denince aklımıza Kerbela gelir

Ümmetin kalbine bir hançer gibi saplanan Kerbela olayının 1380'inci yıl dönümünde duygularını dile getiren Adıyamanlı vatandaşlar, Muharrem ayının gelmesiyle birlikte akıllara Kerbela faciasının geldiğini dile getirdiler. .

post

"Halkımız fakir bir halktır"

Adıyaman Semt Pazarcılar Derneği Başkanı Mehmet Varol, halkın fakir bir halk olduğunu belirterek yetkililerin bu konuda daha duyarlı olması çağrısında bulundu. .Güncel

post

"Önceliğimiz adalet ve liyakat olacaktır"

Adıyaman Üniversitesine Rektör olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Turgut, devir teslim töreninde önceliğinin adalet ve liyakat olacağını ifade etti..

post

"Yeni dersleri hangi branş öğretmenleri okutacak?"

Ders çizelgelerinin değiştirilmesinin öğretmen norm kadro hesabını doğrudan etkileyeceğini belirten Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, "Yeni dersleri hangi branş öğretmenleri okutacak?" diye sordu..

post

Sel sularını önlemek için set yapılacak

Her yağışta şehir merkezinde hayatı felç eden sel sularının yoğun yerleşim alanlarına ulaşmadan bertaraf edilmesi için seçim öncesi Kuzey Kuşaklama Kanalı Projesi hayata geçirilecek..